Shkrijeni dhjamin nga beli me lëngun e panxharit dhe karotës

Panxhari dhe karota në kombinim me xhenxhefil, selino dhe mollë ju ndihmojnë që më shpejt të shkrini dhjamin nga stomaku.

Kur për herë të parë kjo recetë ishte prezantuar në internet, të gjithë pothuajse po çmendeshin pas tij. Bëhet fjalë për një recetë të shëndetshme, që për një periudhë të shkurtër kohore e kanë shikuar më shumë se dy milionë njerëz.

Nëse i kombinoni këto ushqime, do të fitoni një lëng të fortë që shkrin shtresat dhjamore në stomak dhe e pastron organizmin nga helmet e grumbulluara.

Përbërësit: – 1 panxhar të madh, – 2-3 karota të freskëta, – 4-5 shkopinj selino, – 1 grusht spinaq të freskët, – 1 mollë, – 1 trangull të freskët, – 2 rrepka, – 1 rrënjë xhenxhefil të freskët, – 1 limon.

Përgatitja: Perimet e pastruara dhe mollën i shtrydhni në blender dhe i konsumoni. Lëngun ta konsumon në mëngjes.

(Kosova Sot)

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).