Shkrepë me armë disa herë, lëndohet aksidentalisht

Gjilan – Polica e Kosovës ka pranuar një informatë se një person i lënduar nga Nasala e Gjilanit është sjellur në qendrën emergjente në Gjilan. Nga hetimet e para mësohet se i dyshuari B.U.(1972) shqiptar shtetas i Kosovës në oborrin e shtëpisë së tij me pistoletë kishte shkrepur në ajër gjashtë (6) copë fishek ndërsa fishekun e shtatë (7) aksidentalisht i kishte shkrepur në dorën e tij të majtë, duke i shkaktuar vetes, fatmirësisht lëndime të lehta.

Familjarët e kishin sjellur në Qendrën Emergjente në Gjilan ku pas dhënies së ndihmë së parë është liruar për shërim në shtëpi.

Policia e Kosovës njësitet Patrolluese kanë dalur në vendin e ngjarjes se bashku me njësitin e Hetimeve dhe forenzikën e stacionit policor të Gjilanit, me ç`rast kanë konfiskuar Pistoletën prodhim jugosllav, kaliber 9 mm, me një karikator të zbrazur si dhe shtatë (7) copë gëzhoja kalibër 9 mm.

I dyshuari pas intervistimit në konsultim me prokurorin e shtetit është liruar në procedurë të rregullt.

Lënda procedohet në Prokurorin Themelore departamenti i krimeve të Rënda, Gjilan njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).