Shkon në 50 numri i viktimave në Shqipëri

Është shkuar në 50 numri i viktimave në Durrës

Sipas Shqiptarja.com, deri me tani janë identifikuar 48 viktima nga tërmeti që e goditi Shqopërinë, por në orët e fundit njësitë e shpëtimit janë duke punuar në nxjerrjen edhe të dy trupave që gjenden në dy pika të qytetit të Durrësit. Sipas kësaj media, dy rupe janë duke punuar në dy pika në qytetin e Durrësit, në Kënetë dhe tek 2 Gjelat.

Kujtojmë se orët e mbrëmjes punët janë vështirësuar shumë për shkak të reshjeve të mëdha të shiut, por përkundër kësaj puna ka vazhduar. Në orët e pasmesnatës ka pasur edhe një tërmet tjetër të shkallës 4.8 të Rihterit.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).