Shkolla “Thimi Mitko” më e mira në futboll në komunën e Gjilanit

Gjilan – Nxënësit e Shkollës Fillore “Thimi Mitko”, në garat e sportit shkollor ka treguar cilësitë e saja duke u shpallur kampion në komunën e Gjilanit. Futbollistët e kësaj shkolle nuk patën as më të voglin problem për tu stolisur me titull të kampionit pasiqë në finale mposhtën me rezultat bindës Shkollën Fillore “Nazmi Hoxha” me rezultat 3-0.

Arsimtari i Edukatës Fizike i shkollës “Thimi Mitko”, Shpend Sylejmani ka uruar futbollistët e tij për rezultatin e arritur. “Faleminderit nxënësit e mi, ju keni treguar kulturë të lartë sportive në çdo ndeshje, poashtu keni dëshmuar se jeni talenta të futbollit. Jam krenar me ju në çdo aspekt, rrugëtimi ynë i ri i cili na pret janë garat Regjionale e Republikane, uroj dhe shpresoj se rezultatet e radhës nuk do të mungojnë”, ka thënë arsimtari Shpend Sylejmani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS