Shkodran Mustafi refuzon vazhdimin e kontratës, do të largohet nga Arsenali sezonin e ardhshëm

Mbrojtësi kosovar me nënshtetësi gjermane, Shkodran Mustafi ka refuzuar të vazhdoj kontratën me klubin e Arsenalit.

Ai ka informuar londinezët se do të largohet sezonin e ardhshëm, transmeton Indeksonline.

Mustafi që 4 vite është pjesë e Arsenalit dhe ky është sezoni i pestë për të.

Kosovari këtë sezon është paraqitur vetëm një herë në Premier Ligë./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).