Shkodran Mustafi nuk ka më vend tek Arsenali, shikoni se çfarë i bëjnë tifozët pas humbjes nga Barcelona

Mbrojtësi shqiptar Shkodran Mustafi është shndërruar në ‘ankthin’ e tifozëve të Arsenalit.

Qendër-mbrojtësi nga Gostivari u inkuadrua në minutat e fundit të ndeshjes në “Camp Nou” ndaj Barcelonës dhe për faj të tij, Luis Suarez shënoi golin e fitores, shkruan Zëri.info.

Tifozët e Arsenalit ishin të shqetësuar disi me Calum Chambers dhe Sokratis në mbrojtje kundër kampionit të Spanjës.

Por, kur Mustafi u inkuadrua në lojë, atëherë mllefi i tyre ishte edhe më i madh.

Dhe tashmë tifozët i janë drejtuar rrjeteve sociale për ta shprehur nervozën e tyre.

“Në mes të tjerash, Mustafi inkuadrohet dhe Arsenali pëson gol”, shkruan Alex Harrison në Twitter.

Një përdorues i Twitterit me emrin Thomas Shippey shkruan: “Sinqerisht, nuk kam parë mbrojtës më të dobët se Mustafi”.

“Mustafi duhet të largohet tani për të mirën e Arsenalit dhe të karrierës së tij”, shkruan një përdorues tjetër.

Ndryshe, Mustafi ka qenë i lidhur me një transferim në Monaco në ditët e fundit./Zëri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).