Fidanishtja

Shkodran Mustafi ka shënuar golin e tij të parë në Bundesliga

/ 1 minutë lexim

Mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi ka shënuar golin e tij të parë në Bundesliga dhe me ekipin e tij, Schalke 04.

Ish-mbrojtësi i Kombëtares së Gjermanisë dhe kampioni i botës shënoi gol në minutën e 42’të, kundër Hoffenheim, ndeshje e vlefshme për xhiron e 32-të të Bundesligas, shkruan IndeksOnline

Mobi Casa

Pas këtij goli, Mustafi bëhet lojtari që ka shënuar gol në katër liga të ndryshme: Serie A, Laliga, Premierligë dhe Bundesliga.