Shkodran Mustafi ka oferta edhe prej Turqisë

Futbollisti shqiptar, Shkodran Mustafi, mund ta vazhdojë karrierën e tij në Superligën Turke, shkruan Zeri.info.

Gazeta e njohur “Bild”, ka raportuar se Mustafi ka ofertë nga Serie A dhe Bundesliga, por ai është më afër të transferohet në Turqi, derisa nuk është bërë e ditur skuadra.

Shkodrani aktualisht gjendet te skuadra e Schalkes në Bundesligë, pas aventurave edhe në Spanjë te Valencia, në Itali te Sampdoria dhe në Angli te Arsenali. /Zeri.info

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS