Shkëndija nëpërkëmb TNS-në, me një këmbë në raundin tjetër

Shkëndija është pranë raundit të dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve, pasi me rezultat 5-0 ka fituar kundër skuadrës The New Saints të Uellsit, në ndeshjen e parë të zhvilluar në Shkup.

Rezultati u zhbllokua në minutën e 14-të, kur Besart Ibraimi hyri në zonë, ndërsa topi i tij u devijua dhe arriti te Izair Emini, i cili shënoi.

Skuadra nikoqire e gjeti sërish rrjetën në gjysmën e parë, kësaj radhe shënoi vet Ibraimi (38′).

Tetovarët i shënuan gola edhe në gjysmën e dytë. Besart Ibraimi ishte futbollisti i ndeshjes. Sulmuesi shqiptar shënoi një gol dhe dhuroi një asistim në pjesën e parë, ndërsa sërish ishte protagonist në gjysmën e dytë.

Me dy gola të shpejtë në pjesën e dytë (53′ dhe 60), ai e kompletoi het-trikun. 31-vjeçari vazhdoi të shënonte duke e gjetur rrjetën edhe për të katërtën herë individualisht (66′).

Një paraqitje për t’u duartrokitur e lojtarit fantastik në sulmin e Shkëndijës.

Kjo fitore është shumë e lartë për t’u përmbysur në ndeshjen kthyese, mirëpo duhet t’i presim edhe 90 minutat si mysafir për ta konfirmuar suksesin e Shkëndijës. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).