KKGJILAN

Shkëndija në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve

Shkëndija nuk e ka pasur të lehtë ndeshjen kthyese të raundit të parë kualifikues të Ligës së Kampionëve kundër The NeW Saints.

Kampioni i Maqedonisë kishte fituar bindshëm në përballjen e parë, me rezultat 5-0 dhe duhej thjesht t’i zhvillonte 90 minutat e mbetura për ta konfirmuar kualifikimin e mëtutjeshëm.

Mirëpo, ndeshja në Park Hall nuk ishte aspak e lehtë për ekipin nga Tetova që pësoi me rezultat 4-0.

Ekipi nga Uellsi e nisi furishëm pjesën e parë duke i shënuar tre gola në portën kundërshtare.

Rezultatin e zhbllokoi Dean Ebbe (15’), ndërsa më pas shënuan edhe Daniel Redmond (30’) dhe Ben Cabango (35’).

Mirëpo, në fraksionin e dytë të lojës, vendasit shënuan vetëm një gol përmes Kurtis Byrne (90’+6), ashtu që Shkëndija vazhdoi tutje në raundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Në fazën tjetër, Shkëndija do të luajë ndaj fituesit të duelit ndërmjet Torpedo Kutaisi dhe Sheriff. /Telegrafi/