Shkëlqimi shkëlqen me tre gola

Golin e parë e shënoi që në minutën e parë të ndeshjes.

Të dielën janë zhvilluar ndeshjet tjera të Kupës së Zvicrës, ku janë regjistruar rezultate shumë të thella, shkruan albinfo.ch.

Fitoren më të thellë e regjistroi Luzern, duke mundur Gland në udhëtim me rezultat 9:1.

Sulmuesi shqiptar, Shkëlqim Demhasaj ka shënuar tre gola në këtë ndeshje, dhe që të gjitha në pjesën e parë.

Ai realizoi që në minutën e parë për 1:0, derisa më pas realizoi në minutën e 34-t dhe 42-të, derisa pjesa e parë përfundoi 4:0 në të mirë të Luzernit, derisa rezultati final ishte 1:9.

Demhasaj është një nga lojtarët më të mirë shqiptar në futbollin zviceran.

Shkëlqimi shkëlqen me tre gola

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).