Shkëlqimi në Suedi, Astrit Selmani vërshohet nga ofertat e shumta

Varberg Bois ka debutuar këtë vit në elitën e futbollit suedez dhe e ka mbyllur edicionin në vendin e 11-të.

Këtë edicion me Varbergun shkëlqeu sulmuesi nga Kosova, Astrit Selmani me 15 gola të shënuar, shkruan “Zeri.info”.

23-vjeçari kontribuoi poashtu me gjashtë asistime.

Në parim, të gjitha klubet suedeze kanë dëgjuar për të, por ka edhe klube të huaja që lamë shprehur interesim për të.

Këtë e ka konfirmuar edhe trajneri i Varberg, Joakim Persson.

“Mund ta konfirmoj këtë. Ka mshumë oferta dhe ne jemi të kënaqur. Tani i takon Astritit të marrë një vendim”, thotë Persson.

Kontrata e Selmanit me klubin suedez ështv e vlefshme edhe për një vit. /Zeri.info/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS