Shkëlqeu kundër Juventusit, Gjimishiti merr oferta nga gjigantët evropian

Niveli i Berat Gjimshitit ka ardhur në rritje dhe së fundmi ai ka rinovuar edhe me Atalantën.

Në takimin e djeshëm të fituar 3-0 përballë Juventusit, mbrojtësi i kombëtares sonë ka zhvilluar një lojë që ka merituar notën 6.5 nga mediat italiane, duke e etiketuar si lojtar që luan me tru.

Milos Malenkoviç, agjenti i tij ka vlerësuar për “Tuttomercatoweb” paraqitjet e tij, shkruan Panorama.

“Kam dëgjuar për interesimin e Interit dhe Schalkes, por e nuk e di ku kanë marrë informacion. Nëse marrin parasysh faktin se si po luan me Atalantën, unë do të investoja 10 milionë euro”.

“Rritja e tij është një tjetër demostrim i punës së madhe që po bën dhe nuk dua të shtoj gjë tjetër”, ishte deklarata e tij e shkurtër.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).