Shijo ushqimet më mirë, shijo me vajin vendor Floil

Për të gjithë ju besimtarët myslimanë që po agjëroni muajin e Ramazanit, por edhe për të gjithë ata që po vazhdojnë të shijojnë ushqimet e tyre të preferuara në çdo orë dhe çast, ju informojmë që ushqimi tyre mund të shijojë më mirë nëse përdornin vajin apo margarinën Floil gjatë përgatitjes.

Këtë e themi duke u bazuar në vlerat ushqyese që përmban vaji vendor Floil, pra:
• Nëse përgatitni me Floil, ushqimi juaj do ti ruaj vitaminat dhe proteinat natyrale të saj, pasi që vaji Floil është i rafinuar 100%.
• Nuk do të përmbaj kolesterol, i cili ndikon negativisht për funksionimin e mirë të zemrës.
• Mbi të gjitha gjatë përdorimit të Floil, ushqimit tuaj do ti shtohen vitamina K dhe E. Shijo ushqimet më mirë, shijo me vajin vendor Floil

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).