SHHB “Bereqeti” ndau 700 dhurata për fëmijët e Gjilanit për festën e Kurban Bajramit

Gjilan – SHHB “Bereqeti” dega në Gjilan për festën e Kurban Bajramit ndau 700 dhurata për fëmijët e Komunës së Gjilanit. Këto dhurata janë përgatitur enkas për fëmijët e moshës më të vogël dhe ishin mjaft joshëse si nga paketimi e edhe nga artikujt që ishin vendosur në pako.

Për shkak të situatës së pandemisë covid 19, kemi hasur në vështirësi për ndarjen e dhuratave, por megjithatë kemi arritur që një pjesë të fëmijëve të Gjilanit të gëzohen nëpërmjet organizimit të ndarjes në disa institucione të cilat merren me edukimin dhe përkujdesjen e fëmijëve si, shkollat, çerdhet, pastaj fëmijët me nevoja të veçanta si dhe në disa lagje të qytetit tonë thuhet në njoftimin e koordinatorit Agim Hyseni./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).