Shfrytëzojeni sezonin: Ja pse është mirë të hani misër!

Vera është stina kur ndjeni aromën e misrit të pjekur apo të zier. Zakonisht i pjekim në fshat dhe në qytet. Nëse nuk pëlqeni t’i hani, duhet të filloni ta bëni këtë. Është i pasur me fibra dhe përmban pak yndyra dhe nxit tretjen.

Është po ashtu i pasur me karbohidrate e nëse keni nevojë të shtoni në peshë, hani më shumë misër të pjekur. Misri pakëson rrezikun për tu prekur nga diabeti, është i pasur edhe me proteina dhe ndihmon në luftën kundër stresit.

Po ashtu, ekspertët pohojnë se kokrra e verdhë e misrit posedon aritenoide, të cilat pakësojnë rrezikun nga verbëria.

Misri është i shëndetshëm për shtatzënat pakëson kolesterolin e është i dobishëm edhe për shëndetin e zemrës.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).