Sherri nisë me postimet në facebook, i dyshuari prangoset

Novobërdë – Me datën 04.06.2020 është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar, i cili në rrjetin social Facebook kishte postuar një link me foto të viktimës mashkull kosovar. Si pasojë e atij postimi viktima kishte pranuar mesazhe kërcënuese nga persona të dyshuar.

I dyshuari pas intervistimit me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).