Sherr dhe të shtëna me armë pas festës, shqiptari vret bashkëatdhetarin 23 vjeçar në Itali

Një 34-vjeçar shqiptar ka qëlluar me armë zjarri në drejtim të bashkatdhetarëve gjatë një sherri në një festë pranë një lokali në Turbigo.

Si pasojë ka humbur jetën një 23-vjeçar shqiptar.

Sipas mediave italiane një tjetër shqiptar 30-vjeçar ka mbetur i plagosur.

Autori është arrestuar menjëherë nga policia italiane./eo/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS