Shënojnë Kamberi dhe Kryeziu, Zurich mposhtet si mysafir i Qarabagut në Ligën e Kampionëve

Zurichu ka pësuar humbje si mysafir nga Qarabagu të martën me rezultat 3-2, në ndeshjen e zhvilluar në Baku të Azerbajxhanit e vlefshme për rundin e dytë kualifikues të Ligës së Kampionëve.

Për kampionin e Zvicrës shkëlqyen dy mbrojtësit shqiptarë, Lindrit Kamberi e Mirlind Kryeziu, të cilët shënuan nga një gol, e që dolën të ishin mjaft të vlefshëm.

Kamberi shënoi me kokë në minutën e 65-të për rezultatin 2-1.

Në anën tjetër Kryeziu shënoi në minutën e 85-të nga penalltia për rezultatin përfundimtar 3-2.

Fidan Aliti luajti po ashtu gjithë ndeshjen ku u ndëshkua me karton të verdh. Blerim Xhemajli luajti 76 minuta, ndërsa Bledian Krasniqi pati 14 minuta.

Ndeshja e kthimit luhet pas një javë ne Zurich, ndërsa fituesi i kësaj ndeshje do të luajë kundër fituesit mes Ferencvarosit ose Slovan Bratislavës. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS