Shënoi golin e fitores në minutën shtesë, kjo është nota e Gjimshitit po edhe e Rrahmanit

Atalanta e ka mposhtur Veronën me rezultatin 3:2, sot në kuadër të Serie A.

Në këtë takim, pos Amir Rrahmanit, te skuadra kundërshtare është paraqitur edhe futbollisti, Berat Gjimshiti, shkruan Gazeta Olle.

Ky i fundit, me golin e tij në minutën e 93-të i siguroi fitoren skuadrës së tij.

Pas ndeshjes, Gjimshiti kishte notën 8.1 sipas Sofascore, dhe ishte futbollisti më i mirë i ndeshjes për skuadrën e tij.

Kurse te Verona, Rrahmani kishte notën e dytë më të lartë 7.5 në këtë takim.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).