Shënohen raste të dhunës në familje në Gjilan e Kamenicë

Kamenicë – Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar i cili pas një mosmarrëveshje kishte fyer dhe ushtruar dhunë fizike ndaj tre viktimave, një femër dhe dy meshkuj kosovarë. Me urdhër të prokurorit kujdestar, i dyshuari dërgohet në mbajtje.

Edhe në Gjilan është arrestuar një i dyshuar mashkull kosovar pasi i njëjti kishte ushtruar dhunë fizike ndaj viktimës femër kosovare.

I dyshuari me urdhër të prokurorit është dërguar për tretman mjekësor në spitalin psikiatrik dhe është në arrest për 48 orë, nën përkujdesje të policisë njoftoi policia e Kosovës./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).