Shëndeti fshihet në lakrën e freskët dhe në atë turshi

Të paktë janë ata njerëz që dimrin e paramendojnë pa lakrën. E freskët, turshi, si sallatë apo të mbështjellë me mish, lakra është pjesë e kuzhinës sonë.

Lakra është e pasur me elementet më interesante për ruajtjen e ekuilibrit biologjik. Janë shumë të shëndetshme ndërsa ato turshi janë më të shëndetshme sesa secili lloj tjetër i lakrës.

Të gjitha llojet e lakrës kanë një vlerë të ulët kalorike, janë të pasura me vitamina C dhe materiet mbrojtëse, të cilat ndikojnë në uljen e estrogjenit që ndikon në shfaqjen e tumoreve në gji.

Për sa u përket vitaminave C, një antioksidues mjaft i rëndësishëm ky për forcimin e sistemit imun, mjafton një pjesë e lakrës për t’i përmbushur të gjitha nevojat e organizmit. Po ashtu është e pasur edhe me vitaminat e kompleksit B, beta karotinë, si dhe mineralet kalcium, kalium dhe hekur.

Lakra me gjethe të kuqe përmban më shumë vitamina sesa ajo me të gjelbra. E pasi që është e pasur me ujë dhe me proteina bimore u sugjerohet të gjithë atyre personave që vuajnë nga mbipesha dhe ata që kanë probleme me tretjen e ushqimit. /Telegrafi

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).