Shefi i EULEX-it: Sundimi i ligjit duhet të jetë i të gjithëve, jo vetëm i disave

Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, është deklaruar rreth sistemit të drejtësisë në Kosovë.

Shefi i Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark, është deklaruar rreth sistemit të drejtësisë në Kosovë, transmeton Klan Kosova

“Sundimi i ligjit duhet të ndërtohet nga poshtë dhe të jetë i të gjithëve, jo vetëm i disa prej tyre. Krenar për punën tonë me organizatën e shoqërisë civile IKD, për angazhimin e qytetarëve të zakonshëm të Kosovës si ‘monitorues’ të gjyqësorit të Kosovës”, ka shkruar Wigemark në rrjetin social Twitter.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).