Shaqirit i vije një ofertë nga Azia, atje ku janë “lekët”

Që nga fillimi i vitit ka pasur spekulime për largimin e parakohshëm të Xherdan Shaqirit nga Olympique Lyon.

Klubi francez nuk është i kënaqur me paraqitjet e Shaqirit dhe vet kosovari nuk është i lumtur me situatën në klub duke qenë vazhdimisht pjesë e bankës rezervë.

Ish-ylli i Lyon, Sidney Govou ka bërë të ditur se Shaqiri mund të vazhdojë karrierën në Katar.

Govou ka thënë se Shaqa ka një ofertë të majme nga një skuadër e Katarit dhe se kosovari mund të vazhdojë karrierën në Azi./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS