Shaqiri shënon gol të jashtëzakonshëm, Liverpooli demolon Lincolnin dhe kalon në raundin tjetër të EFL Cup

Liverpooli ka arritur fitore të thellë në udhëtim te Lincoln me rezultat 2-7.

Kampioni në fuqi i Anglisë e ka dominuar skuadrën nga kategoria e tretë nga fillimi e deri në fundin e saj.

Jurgen Klopp kishte vendosur t’i inkuadronte nga fillimi disa nga lojtarët e rinj dhe disa të tjerë që nuk kanë hapësira të mëdha në ndeshjet e Ligës Premier.

Kësisoj Xherdan Shaqiri u rikthye nga lëndimi dhe e nisi ndeshjen nga minuta e parë për të shënuar një gol të jashtëzakonshëm.

Ylli kosovar realizoi në minutën e nëntë nga gjuajtja e lirë për ta hapur edhe serinë e golave në këtë takim.

Takumi Minamino shënoi dy gola, Curtis Jones dy të tjerë dhe Grujic e Origi nga një për The Reds.

Ndërkohë dy golat e vetëm për vendasit u realizuan nga Edun dhe Monstma në pjesën e dytë.

Ishte një ndeshje e lehtë për The Reds që kaluan tutje, ndërsa trajneri Klopp ka marrë një përgjigje të mirë nga lojtarët që kanë më pak hapësira në Ligën Premier.

Tani në 1/8 e finales në EFL Cup, Liverpooli do të përballet me gjigantin tjetër anglez Arsenal. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).