Shaqiri një ndeshje larg rekordit 50-vjeçar

​Xherdan Shaqiri po kalon momente shumë të mira në ndeshjet e fundit në Premierligën angleze.

Ylli i Stoke Cityt, Xherdan Shaqiri ka shënuar tre gola në tre ndeshjet e fundit, ndaj Leicester, Brighton dhe Bournemouth.

Nëse shënon edhe në ndeshjen e ardhshme ndaj Southamptonit, Shaqiri do të barazonte rekordin 50 vjeçar të Terry Conroy, i cili kishte shënuar në katër ndeshje radhazi.

Këtë rekord sulmuesi anglez e kishte arritur gjatë sezonit 1968/69.

Ndeshja kundër Southamptonit do të zhvillohet këtë të shtunë nga ora 16:00, ku Shaqiri do të ketë mundësinë për të barazuar këtë rekord. /Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).