UBT

Shaqiri, në Top 5 lojtarët më të ndjekur të ligës MLS në Instagram

/ 1 minutë lexim
KKVITI

Xherdan Shaqiri është një futbollist mjaft i pëlqyer nga tifozët.

Ylli kosovar e sheh veten në Top 5 futbollistët më të ndjekur në Instagram, kur bëhet fjalë për ligën amerikane të futbollit – MLS.

Më saktësisht, përfaqësuesi zviceran ndiqet nga afro 3 milionë ndjekës në këtë rrjet social, më saktësisht nga 2,8 milionë, shkruan “Gazeta Express”.

UBT

Shaqiri kishte luajtur me sukses në Evropë në ekipet Basel, Bayern Munich, Inter, Stoke City, Liverpool dhe së fundmi në Lyon para se ta merrte rrugën përtej Atlantikut, ku po luan me ekipin Chicago Fire.

Par 31 vjeçarit, i cili ka fituar gjithçka të mundshme në futbollin evropian me ekipe, gjendet braziliani Douglas Costa (6,2 milionë ndjekës), i përcjellë nga Giorgio Chiellini (5,3 milionë) dhe Riqui Puig (3 milionë).

Natyrisht, Lionel Messi, i cili iu bashkua së fundmi Inter Miamit, nuk është përfshirë në këtë listë. /Gazeta Express/