Shaqiri i pakënaqur për rolin e tij si rezervist

Xherdan Shaqiri është shprehur i pakënaqur me rolin e tij si rezervist te Liverpooli, mirëpo edhe përkundër kësaj ai ka thënë se nuk ka ndonjë problem me Jurgen Klopp.

“Sigurisht që jam i pakënaqur që nuk luaj më shpesh”, i tha Shaqiri Schëeizer Illustrierte.

“Nëse ky nuk është reagimi i një profesionisti, ai është në punë të gabuar. Klopp nuk mund të diskutojë personalisht rolin e secilit lojtar, është normale”.“Ne kemi një skuadër të madhe, të talentuar dhe shumë duhet të presin shansin e tyre”.“Unë kurrë nuk kam pasur problem me trajnerin. Ai e di se unë jam gati”, potencoi ai.

Xherdani nuk është paraqitur në asnjë ndeshje këtë sezon për skuadrën e Liverpoolit./Indeksonline/.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS