Shaqiri e pranon se janë në presion para ndeshjes me Turqinë

Zvicra ka ende një shans për të prerë biletën për në mesin 16 skuadrave më të mira në “Euro 2020”.

Zvicra pësoi humbje bindëse ndaj Italisë (0-3), ndërsa duhet të fitojnë në ndeshjen e fundit që të kualifikohen në fazën tjetër të Kampionatit Evropian.

Para ndeshjes ka folur sulmuesi shqiptar, Xherdan Shaqiri.

Ai e ka pranuar se presioni është i madh te Zvicra në ndeshjen e fundit ku vlen gjithçka.

“Tani kemi pak presion dhe duhet ta fitojmë ndeshjen e fundit. Për ta bërë këtë, duhet të provojmë të krijojmë me shumë mundësi”, u shpreh ai.

Zvicra vs Turqia përballen me 20 qershor në ora 18:00. /Gazeta Express/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS