Shaqiri drejt largimit nga Liverpooli, gjiganti spanjoll interesohet për të

Xherdan Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë kësaj vere, transmeton zeri.info

Reprezentuesi zviceran ishte transferuar te gjiganti anglez në verën e vitit 2018 nga Stoke City për 13 milionë funte, por këtë edicion nuk ka pasur një periudhë aq të mirë.

Për këtë gjë kanë ndikuar edhe lëndimet.

Interesim për transferimin e tij është duke shprehur Sevilla.

Klubi spanjoll është i gatshëm të ofrojë shumën e kërkuar prej 25 milionë funtesh nga Liverpooli./Zëri

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).