Shaqa bëhet kapiten në Amerikë, fjalimi i tij para lojtarëve është tejet motivues

Xherdan Shaqiri duket se po luan rolin e kapitenit te skuadra e Chikago Fire.

Një video të publikuar nga klubi, ylli shqiptar shihet duke i motivuar shokët e skuadrës.

“Është si finale sot, ne jemi si një familje. Ne luajmë së bashku dhe fitojmë së bashku. Po luajmë në shtëpi sot dhe luajmë vetëm për fitor”, ka thënë ndër të tjerash Shaqiri.

Shaqiri u bashkua me skuadrën pasi ishte i grumbulluar me Zvicrën në ndeshjen me Kosovën. /IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS