Sezoni i dështuar me Arsenalin, Mustafi nuk shkon në Rusi

Shkodran Mustafi nuk do të jetë pjesë e Kupës së Botës që mbahet në Rusi nga muaji qershor.

Ylli shqiptar nuk është ftuar nga trajneri Joachim Low, shkruan IndeksOnline.

Mustafi u kritikua shumë nga tifozët e Arsenalit, gjatë këtij sezoni. Dhe kjo ishte një nga arsyet pse Low nuk e ftoi shqiptarin.

Përveç Mustafit, tekniku gjerman nuk e ka ftuar as futbollistin që ia solli titullin e Botës në vitin 2014, Mario Gotze./IndeksOnline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).