UBT

Sërish fitojnë djelmoshat e FC Kosovës 3:0

/ 2 minuta lexim
RCCOLA

FC Kosova vazhdon rrugëtimin drejt titullit të kampionit në Ligën e 2 Interegjionale. FC Kosova e Cyrihut ka mposhtur FC Kreuzlingenin me rezultatin e thellë 3-0. Pjesa e parë e takimit u mbyll pa gola.

Kosova dhe Kreuzlingeni ishin jashtëzakonisht të kujdesshëm në lojë. Me gjithë shanset e shumta të Sadikut (38), Jusuf Shales (37), pjesa e parë ka mbaruar pa gola.

Jo të gjithë shikuesit ishin kthyer në vendet e tyre në pjesën e dytë, kur FC Kosova e Cyrihut ka kaluar në epërsi. Pas një goditje nga këndi, Jusuf Shala ka reaguar shpejt dhe ka shënuar golin e parë në këtë përballje me FC Kreuzligen. Përkrahja e tifozëve nuk ka munguar gjatë gjithë ndeshjes. Golin e dytë e ka shënuar Alban Hotnjani.

Mehmet Hasani solli golin e tretë në minutën e 88-të. Ky rezultat mbeti deri në përmbyllje të këtij takimi. FC Kosova e Cyrihut ka shënuar fitoren e katërt në ndeshjen e katërt në grupin e gjashtë të Ligës së 2 Interegjionale.

Mobi Casa

Gjatë festave ka një pushim në kampionat.

SV Lyss është kundërshtari i ardhshëm i FC Kosovës. Ndeshja e radhës zhvillohet të shtunën, në 15.30, në Zürich.