Serbia synon marrëveshje tjetër në kuadër të planit

Ministri i Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka hedhur poshtë pretendimet e Behxhet Pacollit se Mali e ka njohur Kosovën, duke thënë se ka ndodhur një keqkuptim në Qeveri, që është përcjell me nervozë.

Sa i përket marrëveshjes me Serbinë, ka thënë se Serbia synon që qëllimet, të cilat nuk ka mundur t’i realizojë gjatë dialogut për arritjen e marrëveshjes të njëjtat t’i jetësojë përmes planit të zbatimit të marrëveshjes.

Në një intervistë për Kosova Sot, ai ka shtuar se realisht qëllimi i Serbisë është që të arrijë një marrëveshje tjetër në kuadër të planit për zbatim./Indeksonline/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).