Serbi që sulmoj zyrtarin policor i caktohet masa e paraburgimi prej një muaji

Gjilan – Gjykata Themelore në Gjilan ka caktuar masën e paraburgimit ndaj të pandehurit Millosh Paunoviq, në kohëzgjatje prej një (1) muaji.

I pandehuri serb, shtetas i Republikës së Kosovës dhe Serbisë, dyshohet se me datën15.04.2018, në Stacionin Policor në Gjilan ka sulmuar zyrtarin policor F.K., i cili ishte në kryerje të detyrës zyrtare, më këtë rast kanë ndërhyrë zyrtarët e tjerë policor, duke e vënë nën kontroll të pandehurin

Pas matjes së alkool testit tek i pandehuri ka rezultuar se ka qenë prezentë alkooli në masë 3.79 promila.

Me këto veprime i pandehuri Millosh Paunoviq dyshohet se ka kryer veprën penale: sulm ndaj personit zyrtar gjatë kryerjes së detyrës zyrtare.

Palët kanë të drejtën e ankesës ndaj këtij vendimi në Gjykatën e Apelit njoftoj Sabit Shkodra./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).