Serbët e “dehur” nuk paguajnë bukën në furrë, ikin me shpejtësi, ndalohen nga policia

Gjilan – Ankuesja shqiptare ka raportuar se disa persona të nacionalitetit serb janë shërbyer në një furrë buke këtu në Gjilan dhe të njëjtit janë larguar pa bërë pagesën.

Patrulluat policore kanë arritur ta ndalin veturën “Astra”, me targa të Serbisë BG, duke drejtuar i dyshuari serb dhe i njëjtit është ndal nga Policia e Kosovës, ku iu është bërë matja e alkool testit, ku ka rezultuar 1.44 promila alkool.

I dyshuari së bashku me tre pasagjer serb të gjithë nënë ndikim të alkoolit janë sjell në stacion policor ku janë intervistuar, rasti referohet në Gjykatë njoftoj Ismet Hashani./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).