Selmanaj: Do të ishte lajm i i mirë për Kosovën që Qeveria Kurti të marrë fund sa më shpejt

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Driton Selmanaj, ka thënë se do të ishte një lajm shumë i mirë për Kosovën nëse Qeveria Kurti do të merrte fund sa ma shpejt.

“Mendoj që do të ishte lajm i mirë për Kosovën nëse kjo Qeveri merr fund sa ma shpejt”, ka thënë Selmanaj për Ekonomia Online, transmeton Gazeta Express.

Selmanaj thotë se Qeveria Kurti është duke qeverisur me arrogancë dhe padijeni.

“Do të ishte një lajm jashtëzakonisht i mirë për Kosovën nëse këta vendosin më i dhënë fund qeverisjes”, ka thënë Selmanaj tutje.

Ai tutje ka thënë se populli i Kosovës ka pasur nevojë që ta shoh Vetëvendosjen në pushtet dhe thotë se edhe populli është bindë se Qeverisja e VV-së është e paaftë për t’iu dhënë zgjidhje problemeve.

“Populli ka pas nevojë ta sheh edhe VV-në në pushtet, mendoj që për një vit e ka pa dhe është bindë që këta janë të pa aftë për t’iu dhënë zgjidhje problemeve”, ka thënë tutje Selmanaj,.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS