UBT

Sekreti i jetëgjatësisë “fshihet” në një frut

/ 3 minuta lexim
Uji Dea

Një avokado në ditë jo vetëm që redukton yndyrat e tepërta, por gjithashtu shton vitet në jetën tonë. Për shkak të shijes së saj, avokado është fruti i preferuar për të ngrënë në mëngjes ose për të shtuar në një sanduiç. Nuk duhet të mungojë një avokado përditë në rutinën tuaj ushqimore, pasi ajo përmban vlera ushqyese të mëdha.

Mbron zemrën

Yndyrat e shëndetshme që gjenden në avokado ndihmojnë në ruajtjen e një profilit lipid të shëndetshëm, duke balancuar nivelet e kolesterolit të mirë (HDL). Gjithashtu, vlerat e kolesterolit të keq (LDL), triglicerideve dhe insulinës përmirësohen, siç tregon një përmbledhje e botuar në Molecules.

Hidromorava

Përmirëson funksionimin e trurit

Kur zemra funksionon si një orë, organet e tjera, si truri, ndjekin shembullin. Kjo do të thotë që kur enët e gjakut të trurit funksionojnë siç duhet, oksigjeni dhe substancat ushqyese të nevojshme transportohen në mënyrë efikase. Përmbajtja e luteinës në avokado është faktori që e bën atë kaq të vlefshme për funksionimin e trurit dhe më tej. Një studim në Nutrients zbuloi se konsumimi i avokados rrit nivelet e luteinës në tru dhe përmirëson funksionin kognitiv te të rriturit e moshuar.

Mbron shikimin

Antioksidantët, si luteina, që gjenden në avokado, janë veçanërisht të dobishëm për shëndetin e syve. Një studim i publikuar në Nutrients tregoi se njerëzit e moshuar që hëngrën një avokado çdo ditë për gjashtë muaj shënuan një rritje prej 25% në nivelet e luteinës në sytë e tyre.

Këtu janë disa nga vlerat ushqyese të avokados:

  • Yndyrat e shëndetshme: Avokado përmban yndyrna të shëndetshme, të pashaturuar, të cilat përfshijnë acid oleik, një acid yndyrore të shëndetshëm i shumëfishuar. Kjo lloj yndyre është e lidhur me përfitimet për shëndetin e zemrës dhe rregullimin e niveleve të kolesterolit.
  • Fibra: Avokado është një burim i mirë i fibra dietike. Fibra e pranishme në avokado ndihmon në mbajtjen e sistemit të tretjes në funksion normal dhe në stabilizimin e nivelit të sheqerit në gjak.
  • Vitaminat: Avokado është i pasur me vitamina të rëndësishme për organizmin tonë. Përmban vitamina të grupit B (p.sh., B5, B6), vitaminën K, vitaminën E dhe acid folik.
  • Minerale: Avokado përmban minerale të rëndësishme si kaliumi, hekuri, magnezi dhe kalciumi. Këto minerale luajnë një rol kritik në funksionimin e rregullt të muskujve, sistemit nervor, zemrës dhe kockave.
  • Antioksidantët: Avokado ka përqindje të lartë të antioksidantëve të natyrshëm, të tilla si vitamina C, E dhe karotenoidët. Antioksidantët ndihmojnë në luftimin e dëmtimit oksidativ në organizëm dhe përmirësojnë mbrojtjen kundër sëmundjeve.
  • Acidi oleik: Avokado përmban acide yndyrore të shëndetshme, si acid oleik. Ky acid yndyor i shumëfishuar është i lidhur me rregullimin e nivelit të kolesterolit dhe përmirësimin e shëndetit të zemrës.