Së bashku gjithmonë më të fortë! Ushtarët e Kosovës dhe të Shqipërisë stërviten së bashku, para dislokimit në Mbretëri të Bashkuar

Ekipe përfaqësuese të Forcës së Sigurisë së Kosovës dhe ata të Forcave të Armatosura të Shqipërisë janë stërvitur së bashku para dislokimit në Mbretërinë e Bashkuar, ku do të marrin pjesë në Stërvitjen/Garën më të famshme të patrullimit ushtarak ndërkombëtar “Cambrian Patrol 2022”.

Kështu bëri të ditur ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj në një postim në Facebook:

“Ekipet përfaqësuese të FSK-së dhe FA të Republikës së Shqipërisë stërviten së bashku para dislokimit në Mbretërinë e Bashkuar, ku do të marrin pjesë në Stërvitjen/Garën më të famshme të patrullimit ushtarak ndërkombëtar ‘Cambrian Patrol 2022’.

Së bashku gjithmonë më të fortë dhe më të suksesshëm!”, shkruan Mehaj. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS