SC Gjilani transferon Arnes Matelin

SC Gjilani ka konfirmuar ardhjen e Arens Matelit në skuadër. Mateli luan në pozitën e mesfushorit dhe vjen nga radhët e FC Prishtinës.

Në të kaluarën 22 vjeçari ka qenë pjesë e FC Ballkanit, ekip me të cilin fitoi edhe titullin kampion edicionin e kaluar, ndërkohë që formimin e nisi te KF Tirana, për të luajtur më pastaj edhe te FK Kukësi.

Për një kohë ai ishte pjesë edhe ekipit turk Akhisarspor.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS