Fundamenti

SC Gjilani eliminohet nga Kupa e Kosovës

/ 1 minutë lexim

SC Gjilani është eliminuar nga garat e Kupës së Kosovës, pasi është mposhtur nga Prishtina pas ekzekutimit të penalltive me rezultatin 4:1.

120 minutat lojë nuk dhuruan asnjë gol, ndërsa Prishtina nga minuta e 29-të luajti me një futbollist më pak në fushë pas përjashtimit direkt me të kuq të Kushtrim Gashit.

Uji Dea

Te Gjilani dështuan Shend Kelmendi dhe Kushtrim Shabani, ndërsa realizoi vetëm Elton Cale, kurse për Prishtinën realizuan Jalen Blesa, Genc Hamiti, Mërgim Pefqeli dhe Egzon Sinani.