SC Gjilani dënohet me 3 ndeshje pa shikues

Skuadra e Gjilanit është dënuar me tri ndeshje pa praninë e shikuesve si dhe nuk do të mund t’i luajë ndeshjet si vendas në stadiumin e qytetit në Gjilan.

Por, skuadra e Gjilanit mund t`i zhvilloje ndeshjet në qytetin e Gjilanit, tek fusha me bari sintetik “Te rrethi”, ose në ndonjë stadium tjetër.

Gjilani të mërkurën humbi ndeshjen me rezultat zyrtar 3:0 nga Ballkani pas incidentit të rëndë që ndodhi javën e kaluar, ku u sulmua portieri i Ballkanit, Stivi Frashëri./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS