Samir Ujkani pritet të transferohet në Belgjikë

Portieri i Kosovës Samir Ujkani ditë më parë, me marrëveshje të dyanëshme shkëputi kontratën me skuadrën turke Rizespor.

Tashmë ai është futbollist i lirë. 31 vjeçari aktualisht ndodhet në Belgjikë.

Sipas burimeve të Indeksonline, Ujkani është në negociata me disa klube belge dhe deri në fund të këtij afati kalimtar pritet të transferohet pikërisht në kampionatin belg.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).