Samir Ujkani drejt Turqisë

Samir Ujkani mund ta vazhdojë karrierën e tij në turqi, pasi portieri i përfaqësueses së Kosovës është shfaqur në “radarin” e Bursaspor.Portierit nga Vushtria i ka skaduar tashmë kontrata me Palermon, ekip ku militonte që nga vera e vitit 2012 dhe destinacioni i tij i ardhshëm mund të jetë Turqia.

“Gazzetta Dello Sport” njofton se gardiani i portës nuk do të rinovojë kontratën e tij me Palermon që i skadonte pikërisht sot, e martë, 30 qershorit dhe ka përfunduar në radarët e klubit turk Bursaspor, ku mund të jetë e ardhmja e tij.

Ujkani edhe pse është cituar shpesh nga mediat italiane si një nga të preferuarit e Presidentit Zamparini te Palermo nuk ka mundur të gjejë hapësira aktivizimi në sezonin që sapo u mbyll ku është aktivizuar në total vetëm 360 minuta, kryesisht në fundin e sezonit, kur Palermo kishte arritur objektivin e sigurimit të mbijetesës në Serinë A.

Për portierin e Përfaqësueses së Kosovës është folur në kohët e fundit se i pëlqen edhe Sampdorias, Salernitanës dhe Cesenës ndaj kjo pritet të jetë një verë e nxehtë merkatoje për 26-vjeçarin që në të kaluarën ka luajtur edhe me Kombëtaren Shqiptare të Futbollit. /Supersport/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).