Salzburg: Rrahet kosovari dhe me pas grabitet

/ 1 minutë lexim

Herët në mëngjesin e së enjtes, një 23-vjeçar kosovar ka mbetur viktimë e një grabitjeje në Salzburg-Herrnau. Autori është arratisur.

Pas ngjarjes së tmerrshme të përjetuar, kosovari ka thënë se është rrëzuar përtokë nga tre persona të panjohur mëngjesin e së enjtes.

Ngjarja ka ndodhur në Salzburg-Herrnau. Më pas autoret i kanë vjedhur disa qindra euro nga kuleta e kosovarit, njofton policia e Salzburgut, përcjell albinfo.at. Të dyshuarit ka ikur me veturë ndërsa policia ka nisur kërkimin e tyre.