Sahiti i lumtur dhe i gëzuar me fitoren e Kosovës

Trajneri i Kosovës, Muharrem Sahiti ka folur pas fitores së Kosovës ndaj Letonisë.

Përfaqësuesja e Kosovës ka fituar në fund ndaj Kombëtares së Letonisë me rezultat 4-3 në miqësoren ndërkombëtare.

Takimi i zhvilluar në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë ka dhuruar shumë emocion dhe spektakël.

Pas ndeshjen ka folur edhe trajneri Muharrem Sahiti, i cili është ndarë i kënaqur me lojën e futbollistëve dhe rezultatin e ndeshjes.

“Patëm problem në pjesën e parë sidomos në pranimin e golit. Me një mbrojtje 5-3-2 të Letonisë e kishim problem. Shumë lehtë pranonim golat. Krijonim rastet, por nuk shënonim”, tha Sahiti pas ndeshjes.

“Jam shumë i lumtur për këtë fitore, sepse kjo është shumë e mirë për lojtarët dhe tifozët. Të gjithë na gëzuan, por besoj edhe shikuesit”.

“Kjo fitore është një çlirim për lojtarët, pas rezultateve jo të mira në ndeshjet e kaluara”, përfundoi trajneri i Kosovës. /Telegrafi/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).