Sadiku shënon para grumbullimit me Kombëtaren

Armando Sadiku gëzon teknikun italian të Kombëtares shqiptare të futbollit, Edy Reja, pasi duket se është në një formë të mirë para grumbullimit me kuqezinjtë.

Sulmuesi i kombëtares ka shënuar me skuadrën e tij të Luganos në Zvicër.

Sadiku realizoi golin e parë të ndeshjes ndaj Grasshoppers. Pas një krosimi nga krahu i djathtë, sulmuesi i shkëputet bukur mbrojtjes dhe godet me kokë duke mposhtur portierin.

Kombëtarja shqiptare do të ndeshet më 8 qershor në Rejkjavik ndaj Islandës dhe Moldavisë në 11 qershor në “Elbasan Arena”.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).