Sadiku me gol te bukur për Malagan

Malaga ka gjetur një goleador dhe ai është Armando Sadiku. Sulmuesi shqiptar i dha avantazhin ekipit të tij në ndeshjen ndaj Mirandes për 2-1 në minutën e 65′.

Ai mori një top mjaft të mirë nga krahu i djathtë dhe me një goditje të fortë e dërgoi në rrjetë mjaft bukur.

Malaga nuk e mbajti gjatë avantazhin, pasi u barazua nga miqtë për 2-2.

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).