Ruleti

Poezi nga Ramadan Mehmeti

Herë më vjen të qesh
Herë të qaj
Me fatin

Në lojë ruleti
Sa herë shpallet loja
Sa herë mbyllet

Në rrethin e Dantes
Lojë që vret
kur s`duhet vrarë

E sillet ruleti mbi fatin
Më vjen të qesh
Më vjen të qaj

Më kot
Vetëm matem me hijen
E kafshës së sëmurë

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).