Rruga “Enver Miftari” në gjendje të mjerueshme

Gjilan – Banorët e kësaj zone thonë se gjendja e rrugës është e tmerrshme dhe për keqardhje.

Është një nga rrugët më të frekuentuara dhe ka ndërtesa e kompani me shumë nam që vazhdojnë të ndërtojnë në këtë pjesë, derisa rruga që duhet të kalohet aty pari është për mjerim.

Jeton Hasani banor në këtë zonë thotë se vërtet është tmerr dhe për keqardhje.”Gropat janë të mëdha dhe të thella, rruga është e pakalueshme dhe çdo ditë e më shumë ajo vazhdon të dëmtohet. Nuk e kemi të qartë pse komuna nuk e asfalton këtë rrugë të mesjetës” shprehet me shumë mllef ky banor./rajonipress/

Shpërndaje.
© RAJONIPRESS

Vërejtje!

RajoniPress.com nuk do të botojë shkrime që nuk i përmbushin kriteret dhe standardet profesionale të gazetarisë bashkëkohore. Nuk do të ketë për askënd mbyllje apo censurë, por jemi të fokusuar që në këtë agjenci, lajmi, shkrimi, raporti, intervista dhe opinioni të plotësojnë kriteret profesionale. Gjithashtu opinionet, analizat, komentet, nuk duhet të shkelin parimet etike (gjuhën e urrejtjes, fyerjet, diskriminimet e çfarëdoshme).